Pre-season fixtures 2015-16

NOTE: This is a day-by-day list of all pre-season friendlies involving Sussex teams (in caps). For a club-by-club list of our biggest sides’ pre-season programmes, click here >>.
All Saturday/Sunday kick-offs 3pm and all midweek kick-offs 7.45pm, unless otherwise stated. Please check with home club for confirmation. If you’ve noticed any errors or omissions, please email us >>.

Saturday July 4th
EAST GRINSTEAD TOWN v Erith Town (at East Grinstead Sports Club)
FERRING v NEWHAVEN (1.30pm)
LOXWOOD v BURGESS HILL TOWN (at Ardingly College, 2pm)
Warlingham v LINGFIELD

Tuesday July 7th
Guildford City v LOXWOOD (7.30pm)
OAKWOOD v BALCOMBE (7.15pm)
RINGMER v HORSHAM YMCA (7pm)
WORTHING v NORTHAMPTON TOWN (7.30pm)

Saturday July 11th
APM Contrast v LINGFIELD
BURGESS HILL TOWN v NORTHAMPTON TOWN
COWFOLD v CRAWLEY DOWN GATWICK (at Ardingly College, 2pm)
Dover Athletic v WHITEHAWK
EAST GRINSTEAD TOWN v Lordswood
Epsom & Ewell v BROADBRIDGE HEATH
FC Meyrin (SUI) v BRIGHTON & HOVE ALBION (2pm)
HAYWARDS HEATH TOWN v LOXWOOD (at Ardingly College)
HORSHAM YMCA v Dorking (at Faygate FC)
LANCING v RINGMER (at Waterhall 3G, Brighton)
NEWHAVEN v MILE OAK (at Downs Leisure Centre, Seaford, 2pm)
OAKWOOD v South Park (2pm)
PEACEHAVEN & TELSCOMBE v LEWES
Phoenix Sports v HORSHAM (at Thamesmead Town FC, 2pm)
ROFFEY v Dorking Wanderers (2pm)
ROTTINGDEAN VILLAGE v STEYNING TOWN (at Stanley Deason Leisure Centre, Brighton)
Rusthall v LITTLE COMMON
SHOREHAM v SOUTHWICK
Sutton Common Rovers v LITTLEHAMPTON TOWN
WESTFIELD v EASTBOURNE TOWN
WORTHING v EASTBOURNE BOROUGH
WORTHING UNITED v Chipstead

Monday July 13th
BOGNOR REGIS TOWN v Gosport Borough
Maidstone United XI v LOXWOOD (7.30pm)

Tuesday July 14th
AFC UCKFIELD v Chipstead (at Uckfield 3G, 7pm)
Dover Athletic v EASTBOURNE BOROUGH
LANGNEY WANDERERS v EASTBOURNE TOWN (7.15pm)
OAKWOOD v HORSHAM (7.15pm)
SHOREHAM v HAYWARDS HEATH TOWN (7.30pm)
WORTHING v WORTHING UNITED (7.30pm)

Wednesday July 15th
BURGESS HILL TOWN v CRAWLEY TOWN (7.30pm)
MIDHURST & EASEBOURNE v RUSTINGTON
ROTTINGDEAN VILLAGE v SEAFORD TOWN (Deans Leisure Centre, 7.15pm)
Sutton Common Rovers v WESTFIELD (8pm)
THREE BRIDGES v Leatherhead

Thursday July 16th
HENFIELD v COWFOLD
LITTLEHAMPTON TOWN v Petersfield Town (at Worthing United FC, 7.30pm)
Rusthall v LINGFIELD

Friday July 17th
BOGNOR REGIS TOWN v Portsmouth (7.30pm)

Saturday July 18th
AFC ROFFEY v RINGMER
AFC UCKFIELD v Erith & Belvedere (at Harlands Farm Recreation Ground)
ALFOLD v SOUTHWICK (2pm)
ARUNDEL v AFC Portchester
Ashford Town (Middx) v LOXWOOD
BROADBRIDGE HEATH v Ash United (at TD Shipley FC)
CRAWLEY DOWN GATWICK v UPPER BEEDING (at TD Shipley FC, 11.30am)
CRAWLEY TOWN v Fulham
EAST PRESTON v Fareham Town
HAILSHAM TOWN v AFC Croydon Athletic
HASTINGS UNITED v Kingstonian
HAYWARDS HEATH TOWN v EASTBOURNE TOWN (at Ardingly College)
LEWES v BRIGHTON & HOVE ALBION
LINGFIELD v MILE OAK (2pm)
NEWHAVEN v Molesey (1.30pm)
OAKWOOD v OCKLEY (2pm)
PAGHAM v Chipstead (2pm)
PEACEHAVEN & TELSCOMBE v Luton Town (1pm)
ROFFEY v HORSHAM YMCA
ROTTINGDEAN VILLAGE v DORKING WANDERERS XI (at Stanley Deason Leisure Centre, Brighton)
SELSEY v LITTLEHAMPTON TOWN
THREE BRIDGES v Great Wakering Rovers
WORTHING UNITED v STEYNING TOWN

Monday July 20th
EAST PRESTON v Horndean (7.30pm)
PAGHAM v BOGNOR REGIS TOWN

Tuesday July 21st
BURGESS HILL TOWN v PEACEHAVEN & TELSCOMBE (7.30pm)
CRAWLEY DOWN GATWICK v Dorking (7.30pm)
HASTINGS UNITED v EASTBOURNE TOWN
HAYWARDS HEATH TOWN v HORSHAM (KO TBA)
HOLBROOK v COWFOLD
NEWHAVEN v LITTLE COMMON
OAKWOOD v LANCING XI (7.15pm)
REDHILL v LOXWOOD (7.30pm)
STORRINGTON v SOUTHWICK
UPPER BEEDING v LANCING XI (7pm)
Winchester City v EASTBOURNE BOROUGH
WORTHING v LEWES

Wednesday July 22nd
CRAWLEY TOWN v BRIGHTON & HOVE ALBION
Moneyfields v BOGNOR REGIS TOWN
SIDLESHAM v BOSHAM (7.30pm)

Thursday July 23rd
HASTINGS UNITED v GILLINGHAM
LITTLEHAMPTON TOWN v WESTFIELD (at Worthing United FC, 7.30pm)

Friday July 24th
HORSHAM YMCA v BURGESS HILL TOWN
WHITEHAWK v LEWES

Saturday July 25th
AFC UCKFIELD v WESTFIELD (at Harlands Farm Recreation Ground)
ALFOLD v LITTLE COMMON (2pm)
ARUNDEL v Sholing
Bedfont & Feltham v RINGMER
COWFOLD v LANCING UNITED
CRAWLEY DOWN GATWICK v LOXWOOD (2pm)
CROWBOROUGH ATHLETIC v EASTBOURNE TOWN
EAST GRINSTEAD TOWN v LITTLEHAMPTON TOWN
EAST PRESTON v AFC Portchester
EASTBOURNE BOROUGH v Hendon
FERRING v PECHE HILL SELECT (1.30pm)
Guildford City v BROADBRIDGE HEATH
HAILSHAM TOWN v Cobham (2.30pm)
HASTINGS UNITED v WHITEHAWK
HAYWARDS HEATH TOWN v LANCING (at Ardingly College)
Kent United v LINGFIELD
Maidstone United v CRAWLEY TOWN
NEWHAVEN v Sutton Common Rovers (2pm)
Newport IoW v WORTHING UNITED
OAKWOOD v Banstead Athletic (2pm)
PAGHAM v MILE OAK (2pm)
Petersfield Town v HORSHAM
ROFFEY v SOUTHWICK (2pm)
SELSEY v STEYNING TOWN (1pm)
SHOREHAM v BRIGHTON & HOVE ALBION XI
SIDLESHAM v RUSTINGTON
STORRINGTON v ROTTINGDEAN VILLAGE (2pm)
THREE BRIDGES v Redhill
WORTHING XI v UPPER BEEDING (4.30pm)

Sunday July 26th
Aberdeen v BRIGHTON & HOVE ALBION

Monday July 27th
CRAWLEY TOWN v Reading
HASTINGS UNITED v ST. LEONARDS
WORTHING v BOGNOR REGIS TOWN

Tuesday July 28th
EASTBOURNE TOWN v WHITEHAWK
Epsom & Ewell v LINGFIELD
FERRING v WORTHING UNITED
HAILSHAM TOWN v Rusthall (7.30pm)
HOLBROOK v ROFFEY (6.30pm)
Horley Town v CRAWLEY DOWN GATWICK (7.30pm)
HORSHAM YMCA v Guildford City (7.30pm)
OAKWOOD v LOXWOOD (7.15pm)
PAGHAM v Fareham Town
South Park v BURGESS HILL TOWN
SOUTHWICK v LANCING XI
STORRINGTON v LANCING XI
THREE BRIDGES v HORSHAM
WESTFIELD v PECHE HILL SELECT (7pm)
WILLINGDON ATHLETIC v ROTTINGDEAN VILLAGE (7pm)

Wednesday July 29th
Cove v BROADBRIDGE HEATH (6.45pm)
Gillingham v BRIGHTON & HOVE ALBION
Havant & Waterlooville v BOGNOR REGIS TOWN
LEWES v EASTBOURNE BOROUGH
Nuneaton Town v CRAWLEY TOWN

Thursday July 30th
COWFOLD v CUCKFIELD
RINGMER v Walton & Hersham
United Services Portsmouth v LITTLEHAMPTON TOWN

Friday July 31st
CHICHESTER CITY v SIDLESHAM
Gloucester City v WHITEHAWK
PEACEHAVEN & TELSCOMBE v NEWHAVEN (7.30pm)
SHOREHAM v BURGESS HILL TOWN
STEYNING TOWN v UPPER BEEDING (7.30pm)

Saturday August 1st
AFC UCKFIELD v Clapton
ALFOLD v LANCING UNITED (2pm)
Colliers Wood United v LITTLEHAMPTON TOWN
Corinthian v BROADBRIDGE HEATH
CRAWLEY DOWN GATWICK v CHICHESTER CITY (2pm)
CROWBOROUGH ATHLETIC v HAYWARDS HEATH TOWN
EAST GRINSTEAD TOWN v VCD Athletic
EAST PRESTON v Alresford Town
EASTBOURNE TOWN v LITTLE COMMON (at Eastbourne Sports Park, 2pm)
HAILSHAM TOWN v Guildford City (2.30pm)
Holmesdale v HORSHAM
HORSHAM YMCA v Molesey
LOXWOOD v Woking XI
PAGHAM v Moneyfields (2pm)
RINGMER v HASTINGS UNITED
ROFFEY v AFC Portchester (2pm)
TD SHIPLEY v UPPER BEEDING
THREE BRIDGES v Barking
WESTFIELD v AFC Hildenborough (2pm)
Whyteleafe v BURGESS HILL TOWN
WHITEHAWK v CRAWLEY TOWN
WICK v RUSTINGTON
WORTHING XI v SOUTHWICK
WORTHING UNITED v LINGFIELD

Sunday August 2nd
BRIGHTON & HOVE ALBION v Sevilla (4pm)

Tuesday August 4th
Colliers Wood United v LINGFIELD
COWFOLD v HAYWARDS HEATH TOWN (7pm)
Dorking Wanderers v HORSHAM
EAST GRINSTEAD TOWN v LANCING
Lydd Town v LITTLE COMMON
Merstham v WHITEHAWK
MONTPELIER VILLA v SALTDEAN UNITED (6.45pm)
MILE OAK v WICK & BARNHAM UNITED (7.30pm)
NEWHAVEN v STEYNING TOWN (7pm)
OAKWOOD v EAST PRESTON (7.15pm)
WESTFIELD v ST. LEONARDS (3pm)

Wednesday August 5th
UPPER BEEDING v MILE OAK (6.30pm)

Saturday August 8th
ALFOLD v PREDATORS FC (2pm)
MONTPELIER VILLA v NEWHAVEN XI (1pm)
ROFFEY v OCKLEY (2pm)
Shalford v COWFOLD
STEYNING TOWN v EASTBOURNE UNITED AFC
UPPER BEEDING v NYETIMBER PIRATES (2pm)

Tuesday August 11th
MONTPELIER VILLA v AFC AYMER (6.30pm)
COWFOLD v LOXWOOD XI
PARTRIDGE GREEN v UPPER BEEDING (6.30pm)

Wednesday August 12th
MILE OAK v LEWES XI (7.30pm)

Saturday August 15th
MONTPELIER VILLA v PORTSLADE ATHLETIC (1pm)
UPPER BEEDING v CUCKFIELD RANGERS

Tuesday August 18th
COWFOLD v WEST CHILTINGTON